"Kdor duhovnika kritizira, ga opravlja, tudi če je kriv, ne dela Bogu v čast, ne podpira svete Cerkve, temveč ravno narobe, razširja pohujšanje."B. sl. Danijel Halas

2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017

SVETOPISEMSKE URICE

ponedeljek, 17.04.2017

SVETOPISEMSKE URICE V VEROUČNEM LETU 2016/2017

V tem veroučnem letu smo imeli starši predšolskih otrok možnost vključiti svoje otroke k svetopisemskim uricam. Ob poplavi vseh mogočih ponudb za razvoj otroka starši pogosto pozabimo na najbolj bistveno – svojemu otroku ponuditi Boga oz. mu omogočiti doživetje Božje ljubezni. Celo Jezusovi učenci sprva niso videli smisla v prinašanju otrok k Jezusu, medtem ko jih je On sprejemal in blagoslavljal.

Pod vodstvom go. Marjete Madjar se je oblikovala skupina povprečno šestih otrok, ki se je srečevala vsako drugo soboto. Na njim dojemljiv način so bile predstavljene svetopisemske zgodbe, verske resnice in cerkveni prazniki. Oznanilo se je vseskozi prepletalo z igro, dramatizacijami, s petjem in plesom; otroci so risali z različnimi barvnimi tehnikami, barvali, lepili, ovijali z volno in tako poglabljali ter meditirali Božjo besedo.

Pri svetopisemskih uricah so otroci doživeli dotik Božjega; ustvarjen je bil prostor, kjer sta se lahko srečala Bog in otrok. Slednji nosi v sebi namreč močno hrepenenje po Bogu in pomembno je, da starši resničnim potrebam otrokove duše prisluhnemo, sicer se lahko zgodi, da bodo naši otroci kasneje v življenju iskali le nadomestke resnične sreče. Ker vemo, da niso naša last in ne bodo vedno v našem naročju, je največ, kar lahko zanje naredimo, da jih izročimo Jezusovemu in Marijinemu varstvu.