"Veselje bo tako popolno, da bomo nesposobni za vsak občutek maščevalnosti ali privoščljivosti. Vsemu temu se polaga temelj tukaj in sedaj. Kakšno življenje, takšna smrt, kakšna smrt, taka večnost." B. sl. Alojzij Kozar

2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017  2018  2019  2020

KRIŽEV POT V NARAVI

petek, 14.04.2017

KRIŽEV POT V NARAVI

V postnem času smo bili kristjani povabljeni k molitvi križevega pota in premišljevanju o Jezusovem trpljenju. Na cvetno nedeljo popoldne je potekal križev pot v naravi. Zbrali smo se v župnijski cerkvi, nato pa nas je pot vodila po okoliški stranski cesti, ob kateri so bili postavljeni križi ? postaje križevega pota. Molitev je vodil domači župnik, z branjem so sodelovali veroučenci in odrasli bralci, križev pot je spremljalo tudi petje.

Z udeležbo na križevem potu smo sprejeli Jezusovo naročilo, naj vzame vsak svoj križ in hodi za njim. S svojimi križi, ki jih nosimo v sebi, smo hodili od postaje do postaje in svoje križe polagali v Jezusovega. Prosili smo za vse tiste brate in sestre, katerih križi so posebno težki in za tiste, ki pod težo križev obupujejo.

Na ta dan nismo bili blagoslovljeni samo z lepim vremenom, temveč tudi z močnim občutkom zavedanja, da križ za kristjane ne more biti le znamenje trpljenja in smrti, ampak znamenje ljubezni in znamenje življenja, večnega življenja.