"Nemogoče je ostati Bogu pi volji, obnem pa jesti s prepovedanega drevesa." B. sl. Danijel Halas

2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017

KRIŽEV POT V NARAVI

petek, 14.04.2017

KRIŽEV POT V NARAVI

V postnem času smo bili kristjani povabljeni k molitvi križevega pota in premišljevanju o Jezusovem trpljenju. Na cvetno nedeljo popoldne je potekal križev pot v naravi. Zbrali smo se v župnijski cerkvi, nato pa nas je pot vodila po okoliški stranski cesti, ob kateri so bili postavljeni križi – postaje križevega pota. Molitev je vodil domači župnik, z branjem so sodelovali veroučenci in odrasli bralci, križev pot je spremljalo tudi petje.

Z udeležbo na križevem potu smo sprejeli Jezusovo naročilo, naj vzame vsak svoj križ in hodi za njim. S svojimi križi, ki jih nosimo v sebi, smo hodili od postaje do postaje in svoje križe polagali v Jezusovega. Prosili smo za vse tiste brate in sestre, katerih križi so posebno težki in za tiste, ki pod težo križev obupujejo.

Na ta dan nismo bili blagoslovljeni samo z lepim vremenom, temveč tudi z močnim občutkom zavedanja, da križ za kristjane ne more biti le znamenje trpljenja in smrti, ampak znamenje ljubezni in znamenje življenja, večnega življenja.