"Edino vera daje smiselni odgovor na vprašanje bivanja." msgr. Lojze Kozar

2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017

MINISTRANTSKO ROMANJE

petek, 03.11.2017

Letošnjega škofijskega ministrantskega romanja se je udeležilo skoraj dvesto ministrantov, med njimi tudi pet iz naše župnije. Prva postaja romanja je bil Ludbreg, kjer nas je v župnijski cerkvi Sv. Trojice sprejel tamkajšnji dolgoletni župnik msgr. Josip Đurkan. Ob relikviji Presvete Jezusove Krvi nam je obnovil zgodovino evharističnega čudeža, ko se je pred več kot 600 leti med sv. mašo pri spremenjenju vino spremenilo v kri. Iz župnijske cerkve so nato ministranti v ministrantskih oblekah v procesiji romali do Svetišča Predragocene Kristusove krvi, kjer je sv. mašo ob somaševanju duhovnikov daroval škof msgr. dr. Peter Štumpf.

Po sv. maši je sledilo skupinsko slikanje in telesna okrepitev, zatem pa nas je pot vodila v Varaždin. Pod vodstvom tamkajšnjega referenta za ministrante smo se sprehodili po mestu in spoznali njegovo zgodovino ter znamenitosti. Ogledali smo si notranjost župnijske cerkve Sv. Nikolaja, naša končna postaja pa je bila varaždinska stolnica, katera je posvečena Vnebovzetju blažene Device Marije. Škof Peter Štumpf je izpostavil Najsvetejše, po zapetih litanijah Matere Božje pa nas je nagovoril še varaždinski škof msgr. dr. Josip Mrzljak. Blagoslov, ki so ga prejeli ministranti ob sklepu romanja, naj jih spremlja pri odgovornem opravljanju njihove ministrantske službe.

K.P.